Cristiano Ronaldo, implicat într-un incident surprinzător pe teren

Vocea.biz / 27.03.2018

Un spectator a intrat pe teren în timpul meciului amical Olanda – Portugalia, disputat, luni, la Geneva, şi l-a sărutat pe obraji pe atacantul Cristiano Ronaldo, care s-a arătat neplăcut surprins de gestul fanului, dar nu l-a împiedicat.

Mai mult, suporterul şi-a făcut şi un selfie cu vedeta echipei Portugaliei, înainte de a fi preluat de forţele de ordine şi scos în afara terenului. Acest incident s-a petrecut în minutul 62 şi nu a fost unul singular, titrează News.ro.

Alţi spectatopri au intrat pe teren, cu intenţia de a ajunge la jucătorul formaţiei Real Madrid. Unul dintre ei a reuşit şi l-a îmbrăţişat pe Ronaldo. Forţele de ordine au făcut faţă cu greu, fiind surprinse de aceste incidente.

Ronaldo nu s-a ferit, dar s-a arătat nemulţumit de cele întâmplate. Portughezul a fost schimbat în minutul 67, când un alt suporter a încercat să-l “intercepteze” pe drumul spre vestiare, fiind împiedicat de această dată de stewarzi.

Reprezentativa Portugaliei a fost învinsă, luni, cu scorul de 3-0, de selecţionata Olandei, într-un meci amical disputat la Geneva. Golurile au fost marcate de Memphis Depay (12), Ryan Babel (32) şi Virgil van Dijk (45). Din minutul 61, Portugalia a evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Cancelo.