Poli Timişoara a învins CFR Cluj cu scor final 4-3. Clujenii au fost conduşi cu 4-0, dar au marcat trei goluri în 7 minute

Vocea.biz / 27.08.2017

CFR Cluj, liderul clasamentului Ligii I, a pierdut, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-3, în fața echipei Poli Timişoara, într-un meci din etapa a opta a primului eşalon. Formația clujeană a înscris trei goluri într-un interval de şapte minute, după ce a fost condusă cu 4-0.

Golurile au fost marcate de Munteanu ‘2, ’60, Cînu ’33 şi Drăghici ’55 pentru Poli Timişoara, respectiv Balde ’73, ’77 şi Cînu ’80 (autogol) pentru CFR Cluj, notează News.ro.

1-0: Munteanu a deschis scorul cu un şut de la aproximativ 35 de metri.

2-0: Cînu a înscris cu o lovitură cu capul.

3-0: Drăghici a marcat cu un şut din colţul careului mic.

4-0: Munteanu a înscris încă o dată, cu un şut din careu, după o bâlbâială în apărarea oaspeţilor.

4-1: Balde a marcat din aproximativ zece metri.

4-2: Acelaşi Balde a înscris profitând de o eroare a timişorenilor.

4-3: Cînu a trimis mingea în propria poartă la o centrare a lui Nistor.

Poli Timişoara: Curileac – Creţu, Melinte, Cânu, Şeroni – Soljic, Artean – Munteanu (Mailat ’64), Bârnoi, Ţigănaşu (Ciucur ’35) – Drăghici (Bianconi ’58). Antrenor: Ionuţ Popa

CFR Cluj: Vâtcă – Manea, Mureşan, Vinicius, Vlad (Moutinho ’59) – Deac (Nouvier ’36), Hoban, Culio – Omrani (Balde ’59), Nistor – Urko Vera. Antrenor: Dan Petrescu

Cartonaşe galbene: Drăghici ’12, Artean ‘89 / Nistor ’44, Urko Vera ‘86

Arbitri: Alexandru Tudor – Mircea Orbuleţ, Stelian Slabu – Dan Grigore Botescu

Observatori: Constantin Stătescu, Eduard Dumitrescu