Mai mulți jucători de la Olympique Lyon, agresaţi în timpul încălzirii pentru un meci din Ligue 1 – VIDEO

vocea.biz / 16.04.2017

Mai mulţi suporteri au intrat pe teren, duminică, în timp ce jucătorii echipei Olympique Lyon făceau încălzirea pentru meciul din deplasare cu Bastia, din Ligue 1, şi au atacat câţiva fotbalişti, relatează presa franceză, potrivit News.ro.

Agresorii sunt fani ai echipei gazdă.

Forţele de ordine au intervenit rapid pentru a-i proteja pe lyonezi. După câteva minute de busculade, lovituri şi insulte, echipa Olympique Lyon a intrat la vestiare şi suporterii au revenit în tribună.

Meciul ar fi trebuit să înceapă la ora 18.00, dar startul a fost amânat ca urmare a incidentelor.

Incidente au avut loc şi la partida FC Nantes – Girondins Bordeaux, scor 0-1, joc care a fost întrerupt cinci minute, după ce au fost aruncate petarde în teren. Fanii echipei FC Nantes au aruncat petarde în apropierea porţii apărate de Cedric Carrasso de la Girondins Bordeaux în minutul 11. După aproximativ cinci minute pentru dispersarea fumului, meciul a fost reluat. (News.ro)