Fotbalistul Vlad Chiricheş a suferit o accidentare gravă

vocea.biz / 25.12.2016

Clubul Napoli a anunţat că fundaşul Vlad Chiricheş, care a părăsit terenul accidentat la meciul cu Fiorentina, are întindere de gradul 1 la bicepsul femural de la coapsa stângă, scrie news.ro

Chiricheş va face recuperare cu terapeuţi, duminică şi luni, la centrul sportiv Castelvolturno.

Zilele următoare, Napoli va evalua starea fotbalistului şi va anunţa perioada de indisponibilitate.

Vlad Chiricheş a ieşit accidentat de pe teren în minutul 43 al partidei pe care echipa sa, SSC Napoli, a terminat-o la egalitate, joi, în deplasare, scor 3-3 (1-0), în faţa formaţiei AC Fiorentina, în etapa a XVIII-a a campionatului italian. Internaţionalul român a fost titular şi a fost schimbat cu Maksimovici în minutul 43, după ce a acuzat probleme musculare.